سياسيون وانتخابات، انتخبوا بحرية و شاركوا في الديمقراطية، شاركوا في التغييرعن طريق الاستفتاء عبر الانترنت
Tēvzemei un Brīvībai/LNNK

VL - TB/LNNK rosina ļaut Valsts prezidentu vēlēt tautai

Tēvzemei un Brīvībai/LNNK 43%

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" - "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK sagatavojusi grozījumus Satversmē un vairākus likumprojektus, rosinot ļaut Valsts prezidentu vēlēt tautai.

 

VL - TB/LNNK vēlas, lai Satversmes 35. pantā tiktu ierakstīts, ka Valsts prezidents ir valsts galva. Valsts prezidents kalpo tautas labumam, ir nacionālās vienotības, valstiskās neatkarības, demokrātijas un tiesiskuma balsts.

 

Valsts prezidentu ievēl tauta uz pieciem gadiem vispārīgās, brīvās, vienlīdzīgās, tiešās un aizklātās vēlēšanās. Vēlēšanu kārtību nosaka īpašs likums.

 

Tiesības izvirzīt Valsts prezidenta amata kandidātu, pēc VL-TB/LNNK domām, ir jādod 10 000 balsstiesīgu vēlētāju vai vismaz desmit Saeimas deputātiem.

 

Kandidāts, par kuru nobalsojusi vairāk nekā puse balsotāju, uzskatāms par ievēlētu Valsts prezidenta amatā. Ja pirmajā balsošanas kārtā neviens no kandidātiem nesaņem šādu vairākumu, rīkojama otra vēlēšanu kārta, kurā piedalās divi kandidāti, kas pirmajā kārtā saņēmuši visvairāk balsu. Kandidāts, kurš otrajā balsošanas kārtā saņēmis visvairāk balsu, uzskatāms par ievēlētu Valsts prezidenta amatā.

&nbs. ;

 

Lasīt vairāk: TVNET (2011. g. 7. jūnijā)


martina -
اشارةno spam

ElectionsMeter لا يتحمل اي مسؤولية حول محتوى الحجج و التعاليق. نرجوا منكم الاتصال بالمصدر مباشرة. كل حجة او تعليق يجب ان يحتوي على اسم الكاتب و المصدر الاصلي. يجب ان تكون لدى المستعملين دراية بحقوق الكاتب. الرجاء الاطلاع على قواعد البوابة

العودة إلى الاستطلاع: > Latvia > الأحزاب > Tēvzemei un Brīvībai/LNNK
 
load menu