سياسيون وانتخابات، انتخبوا بحرية و شاركوا في الديمقراطية، شاركوا في التغييرعن طريق الاستفتاء عبر الانترنت
Algirdas Butkevičius

Ar Algirdas Butkevičius vertas LSDS palaikymo Prezidento ...

Algirdas Butkevičius 20%

... rinkimuose?

 

Artėja Prezidento rinkimai, paaiškėjo ir būsimi kandidatai. Rinkėjai renkasi už ką balsuoti, o politinės partijos, dėl įvairių priežasčių neiškėlusios savo kandidato, svarsto ką galėtų paremti. Ką pasirinks LSDS?

 

Artėja Prezidento rinkimai, paaiškėjo ir būsimi kandidatai. Rinkėjai renkasi už ką balsuoti, o politinės partijos, dėl įvairių priežasčių neiškėlusios savo kandidato, svarsto ką galėtų paremti.

Lietuvos socialdemokratų sąjunga (LSDS) savo kandidato į LR Prezidentus nekėlė, nes mažo populiarumo partijos kandidatas nebūtų sulaukęs didesnio visuomenės palaikymo. LSDS anksčiau išsakė savo rekomendaciją, kad rinktis, palaikyti, reikėtų pagal kandidato pažiūras. Šios turėtų būti aiškiai matomos jo programoje. Svarbu, kokie būsimi patarėjai numatomi.

Pasirinkimas nėra paprastas. Kandidatų politinės pažiūros gana miglotos. Iš labiau žinomų kandidatų galime išskirti potencialius „centristus“ – A.Matulevičių, A.Valinską, V.Tomaševskį, V.Mazuronį, K.Prunskienę ir L.Graužinienę. Manau, kad jų pažiūras galima apibūdinti kaip prisitaikančias prie situacijos arba du viename - „ir kairiąsias, ir dešiniąsias“. Šie kandidatai gali patikinti, kad skirties – kairė - dešinė, nėra ir visada reikia priimti dabarties realijas atitinkančius sprendimus. Nepaisant prieštaravimų, kad „dabartinis“ sprendimas gali būti tiek kairysis, tiek dešinysis.
Truputį aiškiau yra su D.Grybauskaite, kuri palaiko A.Kubiliaus antikrizinį planą. Žinoma, anksčiau ji beveik tris metus dirbo A.Brazausko Vyriausybėje, kuri vykdė dešiniąją politiką, todėl D.Grybauskaitei įmanoma pritempti dešiniąsias pažiūras.

Iš pirmo žvilgsnio aiškiau yra su neseniai Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininku išrinktu A.Butkevičiumi. Jis yra iš senosios dar iki susijungimo su LDDP gyvavusios socialdemokratų partijos. Nors taip pat metus buvo finansų ministru A.Brazausko Vyriausybėje, bet atsistatydino būtent dėl mokesčių politikos klausimų. Yra sakęs, kad jam būnant finansų ministru buvo paruoštas ir nekilnojamojo turto įstatymo projektas. Be to, išrinktas LSDP pirmininku pabrėžė, kad stengsis partiją sugrąžinti į socialdemokratinį kelią, todėl centro kairiosiomis A.Butkevičiaus pažiūromis abejoti lyg ir neturėtume. Sakoma, kad A.Butkevičiaus Prezidento rinkimų programa bus LSDP Seimo rinkimų programa. Apie kitus kandidatus nieko aiškaus nei dėl jų programų, nei dėl komandų nėra.

Lietuvos socialdemokratų sąjunga yra nuosekli bei nuosaiki kairioji partija, todėl ji palaikyti galėtų tik kairiųjų pažiūrų kandidatą. O toks atrodo yra tik vienas ir tai yra A.Butkevičius. Situacija būtų aiški, jei A.Butkevičius nebūtų taip suaugęs su LSDP. Problema išaiškėja panagrinėjus į LSDS ir LSDP istoriją. LSDS (tuo metu – “Socialdemokratija 2000”) pasipriešindama LSDP ir LDDP jungtuvėms pasirinko savarankišką socialdemokratijos plėtros kelią, nes netikėjo, kad LSDP, susijungusi su buvusiais komunistais, būtų įgali tęsti socialdemokratinę politiką. Tačiau didžioji dalis socialdemokratų (dalis turbūt vylėsi, kad LSDP viduje sugebės pasipriešinti buvusiems LDDP nariams), tame tarpe ir A.Butkevičius, liko LSDP. Po LSDP ir LDDP jungtuvių praėjo aštuoneri metai ir esama situacija byloja, kad LSDS neklydo – LSDP kairiosios politikos nevykdė. Tą supranta ir LSDP likę aštuonerius metus prakentėję senieji socialdemokratai, ir LDDP nomenklatūrininkų būrelis, nes A.Butkevičiaus išrinkimui LSDP pirmininku pritarė abi grupės. Matyt, pirmieji džiaugiasi, kad jų viltys dėl LSDP socialdemokratiškumo nebuvo bergždžios, o antrieji suprato, kad LSDP privalo atkurti savo, kaip kairiųjų, įvaizdį visuomenėje, nors kažin, ar trokštų kokių realių permainų partijos viduje. Dėl to iškyla kelios problemos. Viena vertus, dažnai kaltiname LSDP supuvimu ir nomenklatūriškumu, tačiau daug kam pradeda atrodyti, kad A.Butkevičių išrinkus LSDP pirmininku LSDP staiga ėmė ir tapo tikra socialdemokratų partija. Sunku patikėti, kad vienas iš LSDP lyderių neturi nieko bendro su pagedusiu partijos branduoliu. Kita vertus, LSDP būdama valdžioje priėmė įtartinus sprendimus, pavyzdžiui, sukūrė „Leo LT“, dėjo pamatus dabar planuojamai aukštojo mokslo reformai, bet, pavyzdžiui, neįvedė progresinių ar nekilnojamojo turto mokesčių ir t.t. O A.Butkevičius dirbo LSDP vadovaujamai V. riausybėje ir iš jo jokios alternatyvios nuomonės nesigirdėjo.

...continues

22 04 2009 Vaidas Nagreckis

 

atvirai.lt


martina -
اشارةno spam

ElectionsMeter لا يتحمل اي مسؤولية حول محتوى الحجج و التعاليق. نرجوا منكم الاتصال بالمصدر مباشرة. كل حجة او تعليق يجب ان يحتوي على اسم الكاتب و المصدر الاصلي. يجب ان تكون لدى المستعملين دراية بحقوق الكاتب. الرجاء الاطلاع على قواعد البوابة

العودة إلى الاستطلاع: > Lithuania > السياسيون > Algirdas Butkevičius
 
load menu